« Travanj 2018 » | ||||||
Po | Ut | Sr | Če | Pe | Su | Ne |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 |
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
POSJET VALPOVAČKOM KINU - GLEDALI SMO UZBUNU NA ZELENIOM VRHU
Učenici petih i šestih razreda, u četvrtak 23. veljače 2017., sa svojim razrednicima i nastavnicima hrvatskoga jezika, posjetili su valpovačko kino i pogledali film „Uzbuna na Zelenom Vrhu“. Film je snimljen prema istoimenom romanu Ivana Kušana koji se čita kao obavezna lektira u petom razredu.
Uzbuna na Zelenom Vrhu četvrti je film iz serijala filmova o Koku (Koko i duhovi – 2011., Zagonetni dječak - 2013., Istina i ljubav – 2014.), no zapravo je to prednastavak, tj. početak Kokovih detektivskih pustolovina. Radnja se, u ovom romanu, događa prije nego li se Koko preselio u Zagreb, dakle u malenom naselju Zeleni Vrh. Koko i njegovi prijatelji provode ljetne praznike na obalama jezera uz idilični Zeleni Vrh, družeći se i igrajući. Bajkovitu seosku idilu naruše neobični događaji koji uznemire i djecu i sve seljane: kradljivci pod okriljem noći pljačkaju kuću za kućom, odnoseći sve vrijedno što im dođe pod ruke. Kada otruju Kokovog i Maričnog psa, a policija se ogluši na prijave odraslih, djeca odluče uzeti stvar u svoje ruke i razotkriti lopove. Redateljica Čejen Černić, gradi, s ekipom mladih glumaca, uzbudljivu, napetu i ponekad smiješnu priču, koja će mnoge roditelje podsjetiti na djetinjstvo kada su puno više bili vani i družili se s prijateljima – uživo.
Učenicima se film svidio, a nadamo se da će im ova projekcija biti motivacija da pročitaju, možda i ostale Kušanove romane, u kojima pratimo Kokove pustolovine u Parizu ili Kninu.
školska knjižničarka Anamarija Hat