ODRŽANA JOŠ JEDNA DRAMSKO-TAMBURAŠKA VEČER U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Maja Poslon Živković, 20. 5. 2017.

U četvrtak, u kasnim poslijepodnevnim satima, održana je još jedna Dramsko-tamburaška večer u našoj školi, deseta po redu. Brojna publika, koja je došla uživati u glazbenim zvucima i dramskim izvedbama, gromoglasnim pljeskom je nagradila sve učenike i učitelje koji su marljivo pripremali program ove večeri.

Program ovogodišnje Dramsko-tamburaške večeri otvorile su naše mažoretkinje, najnovija atrakcija naše škole, predvođene učiteljicom Zlatanom Šrajer. Uz pjesmu "Sve bi seke ljubile mornare", koju je izvela najmlađa mažoretkinja Zrinka, naše su mažoretkinje pokazale svoje umijeće baratanja štapom, što nas je sve oduševilo.

Već tradicionalno program je vodila naša Stella.

Nakon nastupa mažoretkinja, ravnatelj naše škole, gospodin Vedran Aladić, pozdravio je prisutne goste te im je zaželio da uživaju u programu.

Uslijedilo je nekoliko igrokaza na hrvatskom, ali i jedan na engleskom jeziku ("A hungry caterpillar"), kojeg su izveli prvašići pod vodstvom učiteljice Ajde Zubčić.

Potom su nešto stariji učenici izveli nekoliko igrokaza, koje su s njima marljivo uvježbavali učitelji Valerija Čmelak, Marko Mikić te Vesna Aladić.

Cijeli program bio je prožet glazbom, koju su za sve prisutne izveli tamburaški orkestar pod vodstvom učitelja Darka Nikolića te pjevački zbor naše škole na čelu s učiteljem Borisom Šilijem.

Program su zaključile mažoretkinje svojim nastupom.

Na kraju nastupa posebno iznenađenje su priredile našem ravnatelju, kada mu je najmlađa članica Zrinka čestitala rođendan i poklonila mu ružu.

Time je završila još jedna večer, koja je kruna rada učenika i učitelja tijekom cijele školske godine. Svojim nastupom su pokazali samo djelić onoga što su naučili, pripremili te odlučili podijeliti sa svima nama pred kraj još jedne školske godine. Zadovoljni pljesak prisutnih bio je dovoljan dokaz koliko su uspjeli u svome radu te ujedno i poziv da se svi ponovno ovdje okupimo i sljedeće godine.

« Ožujak 2024 »