VIRTUALNI PLESNI SHOW - PODRŽITE UČENIKE NAŠE ŠKOLE!!!

Autor: Vedran Aladić, 5. 4. 2018.

Hrvatski školski sportski savez već 4 sezone provodi projekt „Školski plesni virtualni show“ (u daljnjem tekstu: Projekt) koji ima za cilj potaknuti učenice i učenike na bavljenje tjelesnom aktivnošću i veće uključivanje u aktivnosti školskog sportskog društva (ŠSD-a) kroz ples. Osim poticanja učenika na bavljenje tjelesnom aktivnošću ideja Projekta je da učenici razviju svoju kreativnost kroz plesni pokret bez rezultatskog pritiska koje nosi klasični oblik natjecanja. Projekt ima, također, za cilj razviti druženje učenika na zanimljiv i drugačiji način obzirom da će učenici svoje plesne koreografije snimiti putem video uradaka.

Ideja Projekta je da učenici sami osmisle plesne točke (koreografije), nije uvjet da to bude profesionalna koreografija već da sami učenici pokažu svoju kreativnost te da snime svoj nastup. Video uradci bit će objavljeni na mrežnim stranicama HŠSS-a (Facebook i web stranica HŠSS-a) te će se moći komentirati i „lajkati“ što će biti glavni kriterij za određivanje najpopularnije plesne izvedbe. U snimanju video uradaka učenici se mogu povezati s filmskim sekcijama svojih škola te na taj način proširiti krug učenika uključenih u Projekt.

Osim najpopularnije plesne izvedbe stručni žiri će odabrati i najbolju plesnu koreografiju. Najbolje i najpopularnije plesne grupe bit će nagrađene od strane HŠSS-a.

NAČIN BODOVANJA I IZBOR POBJEDNIKA

Projekt će se odvijati u dvije (2) discipline:

1. najpopularnija plesna grupa
  2. najbolja plesna grupa

Najpopularnija plesna grupa

Video uradci koji pristignu u HŠSS objavljivat će se na Facebook i web stranici HŠSS-a. Kriteriji za određivanje tri (3) najpopularnije plesne grupe u obje kategorije bit će zbroj:

• ¨lajkova¨ video uradka na facebook stanici, (ne zbrajaju se ¨like-ovi¨ komentara)
  • komentara video uradka na facebook stranici,
  • ¨lajkova¨ video uradka na web stranici,
  • komentara video uradka na web stranici.

Najbolja plesna grupa

Stručni žiri HŠSS-a na temelju pristiglih video uradaka izabrat će 3 najbolje plesne grupe u kategoriji osnovnih i srednjih škola prema slijedećim kriterijima:

1. koreografija
  2. tehnika
  3. glazba
  4. opći dojam na sceni
  5. sinkronizacija

Izvor: http://skolski-sport.hr/index.php/projekti/virtualni-plesni-show/skolski-plesni-virtualni-show-2017-2018-2/

« Ožujak 2024 »