SVJETSKI DAN JABUKA

Autor: Dragana Novoselić Pejak, 19. 10. 2018.

"Jedna jabuka na dan - doktor iz kuće van ! "

Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija CommonGround (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.

I mi smo u našoj školi obilježili Dan jabuka, postavljajući izložbu u holu škole. Na panoima samo izložili raznolike informacije o kraljici voća – jabuci, dok smo stol ukrasili raznim prehrambenim i dekorativnim proizvodima od jabuke.

Ovim putem se zahvaljujemo Svetlani Židov, Valeriji Čmelak i roditeljima koji su nam pripomogli u obilježavanju i izradi izložbe povodom Dana jabuka.

Učiteljice Izabela Molnar, Željka Pobi i Dragana Novoselić Pejak

« Studeni 2018 »