BESPLATNI UDŽBENICI

Autor: Vedran Aladić, 1. 8. 2019.

Poštovani roditelji i učenici!

Nadovezujući se na upite roditelja vezane uz nabavku udžbenika, još vas jednom obavještavamo o navedenome kako bismo otklonili eventualne nedoumice:

Svi udžbenici i radne bilježnice za osnovnu školu koje će učenici koristiti u školskoj 2019./20. godini BIT ĆE ZA RODITELJE BESPLATNI.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja osiguralo je financijska sredstva za sve udžbenike za osnovnu školu, a Grad Donji Miholjac osigurao je financijska sredstva za sve potrebne radne materijale.

Osnovna škola „August Harambašić“ Donji Miholjac već je naručila sve potrebne udžbenike i radne materijale za sve učenike naše škole koji bi u školu trebali stići do 30. kolovoza 2019.

Sve će knjige biti sortirane za svakog učenika u vrećice te će na web stranici naše škole biti objavljena obavijest kada roditelji mogu doći u školu po udžbenike za svoje dijete.

Roditelj/skrbnik će prilikom primitka udžbenika potpisati Izjavu o prihvaćanju obveze vraćanja udžbenika, a temeljem Naputka o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz državnog proračuna.

Izjavom se roditelji/skrbnici obvezuje da će po završetku nastavne godine vratiti školi udžbenike u uporabnom stanju, odnosno da će u slučaju njihovog gubitka ili oštećivanja biti dužni nadoknaditi štetu u iznosu od 50% kataloške cijene udžbenika.

Dakle, RODITELJI NIŠTA OD UDŽBENIKA NITI OD RADNIH MATERIJALA NE NARUČUJU I NE KUPUJU - sve odrađuje škola.

Želimo svim učenicima i dalje ugodne i mirne praznike!!!

« Ožujak 2024 »