HOGWARTS SE VRATIO U OSNOVNU ŠKOLU

Autor: Zrinka Jurčević, 9. 4. 2022.

Potaknuti književnim djelom o poznatom čarobnjaku, učenici 5. b razreda osmislili svoje „domove“  i izradili grbove. Provjerite u koji bi vas dom razredbeni klobuk preporučio.

Nakon čitanja ulomka i promišljanja o popkulturi, u koju zasigurno ulaze djela o poznatom čarobnjaku Harryju Potteru, učenici su bili podijeljeni u četiri skupine. Podjela je bila izborna. Svaka skupina je imala zadatak izraditi grb svog „doma“ koji ih simbolično predstavlja. Uz grb naveli su i zajedničke osobine svih članova. Prilikom usmenog predstavljanja trebali su naglasiti kako kao dom mogu pridonijeti cijeloj školi. Prema riječima učenika, zadatak im je bio zanimljiv, zabavan, a ponekom je i zamijenilo rođendansku proslavu.

Nakon proučavanja domova, pronađite svoj koji bi vam najbolje odgovarao!

Zrinka Jurčević, učiteljica hrvatskoga jezika

RIBIČI

- Patrik Drašković, Kevin Veindlih, Dino Galić, Petar Krešimir Mitrović, Leon Štimac

- osobine: dobri, pametni, spretni, znatiželjni, vrckavi…vole ribolov i ribičke avanture