POZIVAMO VAS NA JOŠ JEDAN KONCERT VRHUNSKIH GLAZBENIKA U POVODU 3. PRANDAU FESTIVALA

Autor: Vedran Aladić, 12. 7. 2022.

U Župnoj crkvi sv. Mihaela arkanđela u Donjem Miholjcu će se 14. srpnja 2022. u 20,00 sati, u okviru 3. PRANDAU FESTIVALA, održati još jedan u nizu koncerata vrhunskih glazbenika. Ovoga puta predstavit će nam se Marijo Zbiljski na tamburi te Edmund Andler-Borić na orguljama

Poštovani ljubitelji glazbe,

s ponosom najavljujemo 3. koncert ovogodišnjeg PRANDAU FESTIVALA koji će se održati 14. srpnja 2022. godine /četvrtak/ u 20:00 sati, u Župnoj crkvi sv. Mihaela arkanđela, na kojem nastupa dugogodišnji „primaš“ Slavonskih lola i nositelj nagrade „Status“ za najboljeg instrumentalistu Marijo Zbiljski na tamburi te dobro nam poznati vrsni koncertni orguljaš Edmund Andler-Borić, dobitnik mnogih međunarodnih priznanja i umjetnički ravnatelj Prandau Festivala, na orguljama. Kao poseban gost koncerta nastupit će i Martin Marijanović na tamburi, odnedavno proglašeni najbolji instrumentalni solist na  45. Međunarodnom festivalu umjetničke tamburaške glazbe za što je nagrađen plaketom „Zlatna trzalica“.

Program koncerta:

Carl Philipp Emanuel Bach : Sonata u g molu / tambura i orgulje

Allegro-Adagio-Allegro

Anonimus/ Hrvatska 18.st.: Tri jednostavačne sonate za orgulje /
                                                arhiv Franjevačkog samostana u Klanjcu

Johann Sebastian Bach: Koncert za dvije violine /tambure/  u d molu
                                          BWV1043

Gost na 2. tamburi: Martin Marijanović

Wolfgang Amadeus Mozart: Varijacije za orgulje u G duru

Franz Ave Maria za tamburu i orgulje

Davor Libera me za tamburu i orgulje

Domenico Zipoli: Folias, varijacije za orgulje