OŽUJAK - MEĐUNARODNI MJESEC IDEJA

Autor: Maja Poslon Živković, 11. 3. 2017.

"Imao sam tu super ideju! Sad, što je to ono bilo?" Ideje su važne. One su način na koji društvo postiže poboljšanja. Ponekad i najmanja ideja može dovesti do velikih napredaka. Zato ovaj mjesec obilježavamo kao Međunarodni mjesec ideja.

Svi mi imamo ideje, ali problem je to što ne možemo predvidjeti njihove dugoročne mogućnosti pa ih uglavnom zaboravimo. Međunarodni mjesec ideja nas potiče da izvučemo maksimum iz svojih ideja te nas izaziva da nešto učinimo s njima! Nosite sa sobom mali notes ili koristite aplikaciju za bilješke na svom telefonu i zapisujte svoje ideje kako vam padnu na pamet. Napravite brainstorming s ljudima koji dijele zajednički cilj i vidite kakve ideje će isplivati na površinu. Ponekad ideje dođu u bujici, ponekad se neka samo pojavi u glavi iznenada. Kako god bilo, zabilježite ih. Zatim, prije no što prođe previše vremena, pregledajte svoje ideje i procijenite ih. Ako su stvarno dobre, napravite akcijski plan i krenite u njihovu realizaciju.