PREVENTIVNA AKCIJA „MANJE ORUŽJA, MANJE TRAGEDIJA“

Autor: Maja Poslon Živković, 26. 5. 2017.

U našem je gradu 25. svibnja 2017. na inicijativu Odjela prevencije Policijske uprave Osječko-baranjske održana preventivna akcija „Manje oružja, manje tragedija“ .

Ova je akcija organizirana uz Turističku zajednicu grada Donjeg Miholjca, Hrvatskog crvenog križa podružnice Donji Miholjac, Udruge veterana dragovoljaca Domovinskog rata, UHDDR-a, HVIDR-e i Lions kluba Mihael te Osnovne škole "August Harambašić" Donji Miholjac i Srednje škole Donji Miholjac.

Učenici naše škole tako su se mogli upoznati s radom Crvenog križa, koji im je prezentirao najčešće ozljede nastale djelovanjem različitih vrsta oružja.

Radoznalo prateći sve što se događalo u samom centru našega grada, učenici su mogli izbliza vidjeti opasne eksplozivne naprave te naučiti ponešto o svakoj od njih, a posebno o opasnosti koje od nje prijete.

Okupljeno mnoštvo ovom je preventivnom akcijom dobilo mnoge zanimljive informacije, a našoj djeci bio je to dobar način da spoznaju opasnosti koje vrebaju uslijed rukovanja eksplozivnim napravama.

Hvala organizatorima koji misle na naše najveće blago, našu djecu, te su im ovim putem osigurali primjerenu edukaciju!