SLAVONSKA ŠUMA

Autor: Valerija Čmelak, 22. 4. 2018.

Terenska nastava učenika 3. c razreda

Povodom Dana planeta Zemlje  u dogovoru s gospođom Lilianom Turk - Spajić , dipl. inženjerkom šumarstva koja nam je  bila stručni vodić i domaćin,  realizirali smo planiranu terensku nastavu -posjet  zavičajnoj kontinentalnoj šumi kod sela Kućanci. Snalazili smo se i orijentirali u šumi pomoću znakova u prirodi, upoznali s vrstama  drveća autohtone slavonske šume, sa zanimanjem  i opremom  sjekača, tehničara šumarstva kao i inženjera šumarstva. Također smo prisustvovali sječi i označavanju  stabla, a   naš posjet pamtit ćemo i po dva stabla koja smo zasadili , stablo hrasta lužnjaka i poljskog jasena, koja    će nas uvijek podsjećati na  naš posjet šumi i čiji  ćemo rast pratiti. Također smo vidjeli i nekoliko životinjskih vrsta-divlju svinju s mladunčadi, puža,žabe,zmiju i lisicu.Na kraju smo se poigrali u prirodi i proslavili 10. rođendan našeg Roka. Hvala mami Liliani i Hrvatskim šumama    na ovom nezaboravnom iskustvu, roditeljima  prijevoznicima bez čije pomoći ne bi bilo niti naših izleta i terenske  nastave te  učenicima na njihovoj strpljivosti i izdržljivosti   (komarci!!).

« Studeni 2018 »