ZAGIPING

Autor: Valerija Čmelak, 24. 4. 2018.

Sudjelovanje naših stolnotenisačica na

65. Međunarodnom stolnoteniskom turniru

za kadete i juniore

20.-22. travnja 2018. g. u  zagrebačkom Domu sportova održano je najpopularnije, najkvalitetnije i najmasovnije natjecanje mladih stolnotenisača i stolnotenisačica u Europi. Na natjecanju je nastupilo oko 750 natjecatelja iz 15 zemalja. Organizator turnira bio je stolnoteniski savez Zagreba. Natjecanje se odvijalo u kategorijama: najmlađi kadeti/kinje, mlađi kadeti/kadetkinje, kadeti/kadetkinje, juniori/juniorke. Natjecanje se odvijalo u tri dvorane.

U petak su na rasporedu bile kvalifikacije, dok je u subotu i nedjelju održan glavni dio turnira.

Naš stolnoteniski klub “Donji Miholjac”  na Zagiping-u predstavile su:

Ema Čmelak, Hana Čmelak i Petra Kolarić

Hana Čmelak  nastupila je u kategoriji najmlađih kadetkinja, te prošla skupinu kvalifikacija, preskočivši dodatno razigravanje, te tako ostvarila sudjelovanje u skupini u glavnom dijelu turnira. U istoj kategoriji nastupila je i Petra Kolarić, koja nije prošla skupinu, isto kao i Ema Čmelak u kategoriji kadetkinja.

Djevojčice su pokazale odličnu igru  i “borbenost”, a kako im je ovo prvi nastup na ovako velikom natjecanju sigurno će biti prilika i za ostvarenje većih rezultata.

Autor: Tatjana Kolarić

« Rujan 2018 »