BILOGORSKA RAZGLEDNICA

Autor: Branka Cigrovski, 7. 5. 2018.

Učenici petih razreda 2. svibnja 2018. godine ispisali Bilogorsku razglednicu jednodnevnim izletom u Veliki Grđevac, Bjelovar - Bilogoru

Polazak je bio u  8.00 sati. Putovali smo velikim, udobnim autobusom. U Velikom Grđevcu smo uživo vidjeli vlak  iz poznatog filma Vlak u snijegu (ali nije bilo snijega, bilo je jako vruće...), zatim mlin koji nas je podsjetio na lektiru Družba Pere kvržice.... Vozili smo se malim vlakom. Bili smo u Osnovnoj školi Mate Lovraka. Tamo smo saznali da Mato Lovrak nije imao baš dobre ocjene.

U Bjelovaru smo posjetili muzej, a poslije muzeja se s vodičem i učiteljima prošetali do slastičarnice i počastili  sladoledom. Potom smo išli do Barutane gdje nam je branitelj pričao o Domovinskom ratu. Zapalili smo svijeću.

Nakon toga je bio ukusan  ručak pa smo krenuli u druga mjesta Bilogore. Posjetili smo i jedno staro seosko imanje. Vidjeli smo stare tambure, narodnu nošnju...imali smo slobodnog vremena pa smo se igrali i bilo nam je lijepo.

Kući smo se vratili oko 20 sati. Uživali smo!!!

Tena Aladić i Marija Kovač, 5. b

Fotogaleriju pogledajte ovdje.