ERSTE PLAVA LIGA - NAŠ NOA FALAMIĆ ZAUZEO VISOKO TREĆE MJESTO!

Autor: Maja Poslon Živković, 14. 9. 2018.

Noa Falamić, učenik 4.b razreda naše škole, prošli je utorak sudjelovao na finalu Erste Plave lige i osvojio broncu! Čestitke našem malom atletičaru!

Kako bi razvio sportski duh među djecom i potaknuo ih da se okušaju u "kraljici sportova"– atletici, Atletski klub Pro Sport u suradnji s Erste&Steiermärkische Bank d.d. i Erste Plavim mirovinskim fondovima već petu godinu zaredom organizira Erste Plavu ligu.
Ova jedinstvena dječja atletska liga namijenjena je svim učenicama i učenicima od 3. do 6. razreda osnovne škole u Hrvatskoj, a zainteresirani imaju priliku otkriti i pokazati svoje atletske talente u trkačkim, skakačkim i bacačkim disciplinama primjerenima školskom uzrastu.
Kvalifikacijska natjecanja održana su tijekom svibnja u Makarskoj, Osijeku, Zagrebu, Puli, Rijeci i Zadru, a finale se održalo 4. rujna 2018. godine na stadionu "Mladost" u Zagrebu i to u sklopu najstarijeg i najvažnijeg atletskog natjecanja u Hrvatskoj – Hanžekovićevog memorijala.

Na kvalifikacijama u Osijeku naš Noa je zauzeo visoko 2.mjesto i time si osigurao prolazak na finalno natjecanje u Zagrebu.

Finale šeste sezone Erste Plave lige, najmasovnijeg dječjeg atletskog natjecanja u Hrvatskoj, održano je 4. rujna 2018. na stadionu "Mladost" u Zagrebu, neposredno prije početka najznačajnijeg hrvatskog atletskog mitinga – Memorijala Borisa Hanžekovića.
Finalno natjecanje Erste Plave lige bilo je pojedinačnog i ekipnog karaktera.
U konkurenciji 6 ekipa (Makarska, Osijek, Pula, Rijeka, Zadar, Zagreb), Osijek je treću godinu zaredom osvojio 2. mjesto (501 bod). Pobijedila je ekipa iz Zagreba (599) dok se na 3. mjesto plasirala Rijeka (475).
Pojedinačno, članovi osječke ekipe, koju su činili učenice i učenici iz Osijeka i okolice, osvojili su 25 medalja – 8 zlatnih, 10 srebrnih i 7 brončanih.

Među njima je i naš Noa Falamić, učenik 4.b razreda, koji je osvojio broncu u pojedinačnim natjecanju.
Podsjetimo, u kvalifikacijama Erste Plave lige koje su održane u šest hrvatskih gradova, sudjelovalo je ukupno 3292 učenica i učenika od 3. do 6. razreda osnovne škole, a 400 najboljih izborilo je nastup u finalu.
Treba istaknuti kako je Osijek i ove godine bio rekorder po broju sudionika – u osječkim kvalifikacijama nastupilo je čak 1034 natjecatelja, a među njima se našao i naš Noa.

Čestitali smo Noi i postavili mu nekoliko pitanja:

Ti već tradicionalno sudjeluješ na nekim gradskim atletskim natjecanjima. Koja su to natjecanja?

Noa: Redovito nastupam na gradskim utrkama za Dan grada te prilikom tih utrka osvajam i medalje.

- Kakve si do sada sve nagrade osvojio?

Noa: Osvajao sam medalje i pehare. Ima tu i zlatnih i srebrnih, ali i brončanih medalja. I pehar, naravno!

- Koja ti je nagrada najdraža i zašto?

Noa: Najdraži mi je pehar, koji ima posebno mjesto u mojoj sobi, a najdraži mi je jer je to prva nagrada koju sam osvojio.

- Prošli tjedan si sudjelovao na finalu Erste Plave lige i među svim tim natjecateljima uspio si izboriti 3.mjesto. Kakav je to bio osjećaj?

Noa: Prije same utrke bio sam malo uplašen i uzbuđen, no strah je nestao kada smo stali na startne pozicije. Konkurencija je bila jaka i sretan sam što sam uspio postići ovaj rezultat.

- Baviš li se još nekim sportom osim atletike? Kojim?

Noa: Bavim se nogometom. Treniram tri puta tjedno nogomet u miholjačkom NK "Jedinstvo".

- Uspijevaš li uskladiti sve školske obveze sa svojim treninzima?

Noa: Za sada da. Kad dođem kući, prvo napravim zadaću, a onda imam vremena za nogomet. Puno slobodnog vremena također provodim na nogometnom igralištu s prijateljima.

- Što bi ti poručio djeci i mladima?

Noa: Poručio bih im da se bave sportom jer osim što je sport zdrav, daje im priliku i za druženje, sklapanje novih prijateljstava i putovanje. Mi zapravo svaki vikend putujemo na nogometne turnire pa nam nikada nije dosadno.

- Hvala, Noa, na ovom razgovoru! Čestitamo ti još jednom i želimo još puno medalja i pokoji pehar u tvojoj kolekciji!