BOŽIĆNI UKRASI I SIMBOLI

Autor: Zrinka Jurčević, 16. 12. 2018.

Što se dogodi kad se udruže mašta, kreativnost i tradicija i sve dobro začni zajedništvom i radom....dogodi se lijep pano ispunjen božićnim ukrasima i simbolima!

Od davnina, otkada se obilježava Božić, ljudi su nastojali unijeti što više svjetla i radosti u to vrijeme. Zima, sama po sebi, djeluje pusto i jednolično, zato je potrebno malo razbiti tu čamotinju. Prosinac je mjesec u kojem nam Sunce prosine, pa otud mu i ime. Počinje doba svjetlosti. U naš hol svoju svjetlost su donijele vrijedne, marljive i kreativne ruke i glave naših učenika i njihovih razrednika i voditelja. Učiteljska ekipa zadužena za obilježavanje Božića predložila je da svaki razred izradi tradicionalni ukras ili neki simbol kojim obilježavamo Božić. Tako su se tu našli razni oblici borova (jelki), salon bombona, adventski vjenčići, svjetiljčice, zvončić i lanac. Svoje mjesto su našli neizostavni snjegović s mnoštvo kuglica, Djed Mraz i njegovi patuljci ispunjeni bombonima, ali  i tradicionalno licitarsko srce kao i čovječuljak od đumbira Gingerbread. Svjetlost su donijele adventske svijeće i zvijezda repatica. O svakom ukrasu i simbolu možete pročitati kako su nastali, koje im je porijeklo ili značenje, to nam je približila naša knjižničarka Anamarija.

Zahvaljujemo svima na suradnji, teti Steli na klupčici, tetama spremačicama na podršci, kao i pomagačicama Patriciji, Olji i Uni.

Čestit Božić i sretnu novu 2019. godinu žele vam učitelji

Anamarija, Jelena, Mario  i Zrinka!

- radovi u tijeku

- učiteljice i pomagačice

- kreativci s izborne njemačkoga jezika

- božićna izložba ukrasa