DJECA ZA DJECU - HUMANITARNA AKCIJA

Autor: Zrinka Jurčević, 9. 1. 2021.

Učenici naše škole pridružili se humanitarnoj akciji "Djeca za djecu" u organizaciji Društva "Naša djeca" Donji Miholjac

Da humanost i potreba pomaganja onima koji su u nevolji ne poznaje praznike, pokazali su učenici naše škole. Na poticaj Društva „Naša djeca“ učenici su i putem Teamsa te svojih razrednih grupa na društvenoj mreži Viber pozvani da se uključe u akciju koja je provedena od 7. do 9. siječnja 2021. godine. Cilj akcije je prikupiti stvari za djecu stradalu u potresima kako bi im olakšali ove teške dane, olakšale daljnje školovanje, ali i potakli ih na igru, što je sigurno najvažnije obilježje djetinjstva. Paketiće su ostavljali u prostorijama donjomiholjačkoga DND-a.

Učenici su pakirali svoje paketiće u koje su stavljali neophodan pribor za školu, ali i predmete koji su im potrebni za osobnu uporabu. Uz stvari najvažnije je pismo podrške i ohrabrenje. Akciji su se pridružili i učenici 6. a razreda te su nam Petra i Zrinka poslale svoje fotografije.

Naši učenici su pokazali da su pravi humanitarci i sigurni smo da će svojim skromnim prilozima izmamiti smiješak na licu djece koja budu otvarala paketiće.

Zrinka Jurčević, razrednica 6. a razreda

Petra Kolarić, 6. a