> Događanja

JEDNODNEVNI IZLET U ZAGREB

Autor: Slavica Horvat, 19. 5. 2018.

Učenici 4.razreda PŠ Rakitovica u Zagrebu

Rakitovački četvrtaši i njihova razredna učiteljica, 17. svibnja 2018.godine, posjetili su zajedno sa učenicima četvrtih razreda Matične škole Novu TV te upoznali studio,režiju,kako nastaju neke emisije i koliko osoba sudjeluje u nastanaku jedne tv-emisije. Potom su se uputili u razgledanje Botaničkog vrta gdje su upoznali brojne biljne vrste,njihov uzgoj, te spoznali važnost brige o biljkama. Iza toga je uslijedio zajednički ručak i okrjepa u pivnici Zlatni medo. Učenje je nastavljeno posjetom Tehničkom muzeju Nikole Tesle, gdje su upoznali postav rudarstva, mehanike,vatrogasni postav, te prometna sredstva iz prošlosti,proučavali u Planetariju položaj zvijezda,planeta i Sunčev sustav i sudjelovali u razgledu foto postava iz prošlosti. Panoramskom vožnjom uputili su se do centra grada te na Trgu bana Josipa Jelačića učili o prošlosti Zagreba. Uz stručno vodstvo učili su ispred zagrebačke katedrale,pomolili se u katedrali te se uputili do Kamenitih vrata,do Trga Svetog Marka i vidjeli zgradu Hrvatskog sabora i Vlade gdje su učili o Zagrebu kao glavnom gradu i političkom središtu RH. U kasnim predvečernjim satima krenuli su put Donjeg Miholjca i vratili se iza 24:00 h.

« Ožujak 2024 »