> Događanja

LINO VIŠEBOJAC

Autor: Marko Mikić, 25. 2. 2013.

Projektni dan Lino višebojac obilježen u nastavno-sportskoj dvorani!

Učenici  i  učitelji  PŠ Rakitovica  sudjelovali su  projektu  LINO  VIŠEBOJAC.

Učitelji su učenike upoznali sa projektom, a zatim su zajedno odredili predstavnike svakog razreda koji će sudjelovati u natjecanju. Zatim su  sakupljali ideje o  transparentu koji će biti moto PŠ Rakitovica.

Idućih tjedana su na satovima tjelesno–zdravstvene kulture uvježbavali  aktivnosti u  kojima će se učenici  natjecati i navijačke slogane kojima će bodriti svoje prijatelje u igri. Potom su krenuli sa izradom navijačkih rekvizita. Izrađivali su lino – zvečke od  metalnih kutijica te ih ukrašavali  na satovima likovne kulture slikama i bojama medvjedića Line kao i navijačke ukrase za ruke od krep papira. Učenice  4.razreda  ukrasile  su Linu mozaikom od kolaž papira na zajedničkom plakatu-transparentu, dok su ostali učenici dodali slijedeći tekst:

KAD JE LINO  STIGAO,

NA NOGE JE DIGAO.

DJECA  LINU  VOLE,

DAN  KAD  NEMA  ŠKOLE.

HODAJ,  TRČI,  SKAČI,

POSTAT  ĆEMO  JAČI.

21. veljače  2013. LINO  VIŠEBOJAC  je stigao u  nastavno – sportsku dvoranu u Donjem Miholjcu. Učenici  PŠ Rakitovica  u Matičnoj školi su  se  pripremali za susret s Linom nestrpljenjem i ukrašavanjem lica antialergijskim bojama. Potom je započelo oduševljenje i navijačko ludilo kada se pojavio  Lino koji ih je pozdravljao, poticao na pjesmu ples i navijački ritam. Bilo je lijepo vidjeti goste, poznate sportaše i čuti za njihove uspjehe i nešto iz toga naučiti. Zatim  su uslijedila natjecanja, navijalo se pjevalo, mahalo  transparentima, veselilo i opet puno toga naučilo o sportskom ponašanju u igri te poštivanju pravila i protivnika, prijateljstvu i zajedništvu u igri i sportskim aktivnostima. Učenici su se puni dojmova i vidno zadovoljni vratili kući iza  14,00h.

Sutradan, na  satu  izvannastavnih aktivnosti, analizirali  su s  učiteljima  susret s Linom kroz razgovor o zdravoj prehrani, iznošenjem  dojmova o proteklom danu i gledanjem fotografija koje smo snimili. Zaključili smo  kako je Lino bio  vrlo poučno i nezaboravno iskustvo.

S. Horvat

Ispod teksta pogledajte nekolicinu slika kako smo se pripremali, a za više slika kliknite na link FOTOGALERIJA.

« Ožujak 2024 »