> Događanja

GRADIMO MOST PRIJATELJSTVA

Autor: Slavica Horvat, 7. 10. 2013.

Sudjelovanje učenika PŠ Rakitovica na terenskoj nastavi u PŠ Podravska Moslavina povodom Dječjeg tjedna

Učenici  PŠ  Rakitovica s učiteljima u petak  4. listopada posjetili su učenike  PŠ  Podravska Moslavina. Vezano uz Dječji tjedan unazad tri godine  se razmjenjuju posjete ove dvije PŠ . Ove godine Rakitovčane je razveselila nova škola koju su prvi puta posjetili. Posjet je započeo svečanim dočekom  domaćina ispred škole, a iza toga  pozdravljanje sa prigodnim programom domaćina  te  poslije i programom  gosti iz Rakitovice. Potom je uslijedila i razmjena darova. Po završetku programa  zajedno  su užinali, razgledali školu i započeli se  upoznavati  kroz druženje. Upoznavanje je nastavljeno kroz prigodne radionice po razredima u kojima su se učenici kroz različite aktivnosti međusobno  družili, igrali te prihvaćali različitosti. Cilj  nam je bio graditi mostove prijateljstva  kroz  igru, radosti, toleranciju i razumijevanje te poštivanje različitosti. Druženje se završava u momčadskim igrama na školskom igralištu, a na kraju je uslijedila zajednička posjetna fotografija te pozdrav prije ulaska u autobus.Povratak kući je bio iza 12,00h.