> Događanja

KNJIGA, MOJ PRIJATELJ

Autor: Slavica Horvat, 9. 11. 2013.

Učenici 2. razreda PŠ Rakitovica obilježili Mjesec knjige

Učenici 2.razreda PŠ Rakitovica s učiteljicom obilježili su 8. studenog sa  blok  satom hrvatskog jezika Mjesec knjige. Tijekom listopada  i studenog kroz aktivnosti čitanja priča ,u lektirnom kutku, bilježili su pročitano učeći kako se vodi dnevnik čitanja,potom stvaralačkim pisanjem opisivali likove,dovršavali priče, ilustrirali slikovnice,dramatizirali i glumili  igrokaze koje su sami pisali pri čemu su se rado izražavali glumom i pokretom. U minutama poezije interpretativno  su recitirali stihove pjesama koje smo učili na satovima književnosti kao i stihove koje su sami birali. Upravo planiraju otvoriti  „banku novih   riječi“ koja će popunjavati njihov rječnik novim riječima te razvijati njihov usmeni i pisani izraz. Tijek završnih aktivnosti na blok satu hrvatskog jezika započeo je čitanjem priče Nesretna knjiga,analizom priče,radom u skupinama pri čemu su zadaci bili zabilježiti problem priče,rješenje problema te pouku priče. Potom je uslijedio lutkarski igrokaz  "Nesretna knjiga"i na kraju izrada plakata po skupinama,sažimanje svega naučenoga te izlaganje po skupinama. Zaključili su kako ih čitanje i recitiranje veseli te što su postali  pravi prijatelji knjiga i shvatili kolika je važnost čitanja.