> Događanja

PROJEKTI DAN - DAN DJETETA

Autor: Branka Cigrovski, 29. 10. 2010.

Učenici PŠ Rakitovica u srijedu, 27. listopada obilježili su Dan djeteta.

Uoči projektnog dana učenici 2. i 3. razreda dobili su zadatak da prikupe materijale iz časopisa,enciklopedija i s interneta o djeci Afrike.. Na sam projektni dan razgovarali su o Africi i djeci koja žive u njoj. Ispunjavali su tablicu o tome što znaju,što žele doznati o životu i školovanju djece u Africi. Nakon toga gledali su kratke filmove o siromašnoj djeci Afrike. Dobili su male školice u koje su upisivali kratke poruke i pisma djeci Afrike. Pokrenuli su projekt "Djeca Rakitovice djeci Afrike" te se tako uključili u projekt UNICEF-a Škole za Afriku. Novac će se prikupljati od prodaje nakita kojeg će djeca na radionicama raditi s roditeljima. Na kraju su pogledali filmiće o teškim poslovima koje djeca u Africi moraju raditi kako bi preživjela. Cilj radionice bio je naučiti cijeniti ono što imamo i razvijanje solidarnosti u želji za boljim svijetom.

Lucija Falamić, 3. razred