> Događanja

PROJEKTNI DAN

Autor: Branka Cigrovski, 10. 4. 2011.

Učenici 2. i 3. razreda PŠ Rakitovica i učiteljice realizirali su 31. ožujka projektni dan posvećen Augustu Harambašiću.

Projektni dan  započeli su odlaskom biciklima u šumu Karaš i razgledanjem krajolika do šume. Kada su stigli,prošetali su šumom,ponovili sadržaje o šumi i opisivali krajolik.cNakon toga su čitali i recitirali Harambašićeve stihove i tekstove te stvarali na temu zavičaja opisujući krajolik i uglazbili  u skupinama kraću Harambašićevu pjesmicu te improvizirali pokretima i odsvirali udaraljkama prigodne stihove.Završne aktivnosti bile su razne igre u šumi i povratak u školu gdje su izložili uratke na školskom panou.

ZAHVALNICA PJESNIKU AUGUSTU HARAMBAŠIĆU

Dragi pjesniče!

Svoju ljubav prema zavičaju iskazao si svojim stihovima.Upravo nas to povezuje.Ti si nama slika i uzor pametna,pristojna i poštena čovjeka. Ponosni smo na tebe i na tvoje pjesme.Koliko li je samo u tvom srcu bilo mjesta za zavičaj i domovinu!? Toliko si ih volio da je tvoje srce samo pisalo stihove. Ljubio si svoj grad,svoj zavičaj, svoju domovinu. I kada si bio izvan nje, tvoje misli bile su ovdje, u Donjem Miholjcu. Radi zahval, tvoje ime s poštovanjem danas nosi naša škola. Hvala ti što si nas naučio da poštujemo zavičaj, da ga volimo i da budemo ponosni na njega. Hvala ti za sve što si učinio za nas i naš zavičaj!

Lucija Falamić, 3.razred

« Kolovoz 2020 »