> Događanja

DANI KRUHA U PŠ RAKITOVICA

Autor: Branka Cigrovski, 11. 10. 2012.

Učenici Pš Rakitovica i polaznici Dječjeg vrtića "Pinokio"  s tetom i učiteljima obilježili su 10. listopada 2012. godine Dane kruha i zahvale za plodove zemlje.  Dan je planiran kao integrirani dan

Krenuli  smo sa prikupljanjem plodova iz vrta, voćnjaka,polja i šume te donošenjem u školu i slaganjem izložbi u učionicama i hodniku. Zamolili smo mame i bake da  ispeku različita peciva i domaći kruh te lepinje iz krušne peći.

Svi učenici su došli u jutarnju smjenu,dogovorili smo se o aktivnostima dana.Prvo smo zajednički  pripremili  svečani stol za blagoslov, složili izložbu plodova i peciva koje su mame donijele  i pogledali prigodnu prezentaciju "Od zrna do kruha“.

Nakon toga uslijedile su likovne i literarne te zabavne aktivnosti uz osmosmjerke i križaljke na o kruhu, zatim prezentacija  urađenog  te izložba uradaka na temu kruha na školskom panou. Iduća aktivnost  je bila proba programa za blagoslov.

Nekoliko minuta prije 11,00h stigli su vrtićanci s tetom i vlč. Damir Stanić te je započeo prigodni program s nekoliko pjesmica koje su pripremili vrtićanci i teta . Nakon toga su učenici pokazali kroz pjesmu i recitacije što su oni naučili te je započeo svečani blagoslov s molitvom i posvetom kruha.

Iza toga uslijedilo je blagovanje posvećenih  peciva ,kruha i druženje vrtićke,školske djece te mama koje su nazočile programu i blagovanju. Na kraju su učenici i vrtićka djeca zbornom zahvalom pokazali pažnju prema mama i bakama koje se uvijek rado uključe i podrže sva događanja u školi.

Učiteljica: S. Horvat

Slike pogkedajte u Foto-galeriji.