Dan ružičastih majica

Autor: Marija Jarabek, 27. 2. 2018.

S učenicima nižih razreda održane su radionice povodom Dana ružičastih majica

26. i 27. veljače su održane radionice povodom Dana ružičastih majica.

U prvim razredima je provedena radionica Suradnja. Aktivnost smo započeli razgovorom o tome zašto obilježavamo Dan ružičastih majica i zašto baš na taj dan nosimo ružičaste majice. Zatim su se učenici podijelili u skupine. Članovi svake skupine su trebali od dijelova sastaviti 4 trokuta. Kada su sastavili trokute od njih su trebali sastaviti kvadrat. Tijekom sastavljanja trokuta i kvadrata učenici nisu smijeli komunicirati. Radionicu je vodila učiteljica Marija Jarabek.

Učenici drugih razreda sudjelovali su u radionici Ne nasilju, da prijateljstvu. Razgovarali su o tome što je nasilje, što je to pravo prijateljstvo i rješavali zamišljenje problemske situacije. Radionicu je vodila učiteljica Zlatana Šrajer.