Osnovna glazbena škola pri Osnovnoj školi „August Harambašić“ Donji Miholjac

Danas glazbena škola djeluje pri Osnovnoj školi „August Harambašić“ Donji Miholjac i osnovana je 1972./73. školske godine na inicijativu nastavnice glazbe Jelice Dimitrijević i djelatnika Glazbene škole „Franjo Kuhač“ iz Osijeka.
Školske godine 2018./2019. glazbena škola broji 72 učenika koji se glazbeno obrazuju na odjelima za glasovir, gitaru, harmoniku i tamburu. Uz nastavu instrumenta kroz cijelo glazbeno obrazovanje pohađaju i nastavu solfeggia. Pri školi djeluju i dva tamburaška orkestar, početnički i veliki, a kao treći predmet učenici mogu uz tamburaški orkestar pohađati i pjevački zbor. Svaki je odjel opremljen.

U glazbenoj su školi u školskoj godini 2018./2019. zaposleni sljedeći učitelji:

• Darko Nikolić, prof.
  • Silvija Ježić-Knežević, prof.
  • Marija Galović, prof.
  • Dinko Petriševac, prof.
  • Robert Tešanović, mag.mus.
  • Viktor Benkotić, mag.mus.
  • Silvio Gumbarević

Nastava se provodi u devet učionica.

Učenici glazbene škole godišnje nastupaju na mnogobrojnim koncertima individualno, u tamburaškom orkestru ili pjevačkom zboru, u školi (interni, završni, javni sati, dramsko-tamburaško-literarne večeri, Dan škole,…), u Gradu Donjem Miholjcu (izložbe, predstavljanje knjiga, Svečana sjednica…), na smotrama, festivalima, natjecanjima, gostovanjima na Danima škola te van granica Lijepe naše u Mađarskoj (Hrvatski Božić u Šikolšu).

Odjel za klavir

Odjel za gitaru

Odjel za harmoniku

Odjel za tamburu

Tamburaški orkestar

Solfeggio

« Studeni 2019 »

Ispis statistike od 17. 1. 2010.