Obavijesti

Poziv roditeljima na sudjelovanje u istraživanju „Uloga roditeljskog ponašanja u upravljanju dječjim korištenjem mobitela”

Autor: Renata Siročić-Pleić, 30. 9. 2022. 12:57

Poštovani roditelji,

pozivamo Vas da sudjelujete u istraživanju „Uloga roditeljskog ponašanja u upravljanju dječjim korištenjem mobitela”, koje se provodi u okviru projekta „Digitalna tehnologija u obitelji: obrasci ponašanja i učinci na razvoj djece“ (http://www.hrzz.hr/default.aspx?id=78&pid=9102&rok=2019-04).

Cilj istraživanja je ispitati roditeljsko upravljanje dječjim korištenjem mobitela, roditeljske internetske vještine i probleme u ponašanju kod djece. Istraživanje je i dio predistraživanja za potrebe izrade doktorske disertacije Katarine Perić Pavišić, mag. psych., na Sveučilištu u Zagrebu, za koju je dobiveno pozitivno mišljenje Etičkog povjerenstva Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta. Istraživanje ima potvrdu Etičkog povjerenstva Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

U istraživanju se nigdje ne traži da se upiše ime i prezime osobe te će se rezultati prikazati na razini cijele grupe roditelja koji budu sudjelovali u istraživanju u znanstvenim i stručnim radovima te doktorskoj disertaciji. Pozivamo Vas, roditelje djece osnovnoškolske dobi, da popunite upitnik u trajanju od 20 minuta koji se nalazi na sljedećoj poveznici:  https://forms.gle/7pGFcjGyV67Xo4vm9

Vaši će odgovori biti vrijedan izvor informacija koji će pomoći Katarini Perić Pavišić u izradi doktorske disertacije te pomoći stručnjacima u oblikovanju smjernica za savjetovanje.

Unaprijed zahvaljujemo na vremenu, pomoći i suradnji!

S poštovanjem

u ime tima istraživanja

Katarina Perić Pavišić, mag. psych.

Kontakt: Katarina.Peric@pilar.hr

[više]

OBAVIJEST ZZJZ OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE ŠKOLSKE MEDICINE TIM BELIŠĆE RODITELJIMA UČENIKA OSMIH RAZREDA Vijest ima dokument u privitku

Autor: Renata Siročić-Pleić, 22. 9. 2021. 13:51

Poštovani roditelji, za učenike osmih razreda predviđeno je i preporučeno dobrovoljno cijepljenje protiv HPV virusa.

U priloženoj datoteci možete naći detaljne informacije ZZJZ  Osječko-baranjske županije.

[više]

Ispis učenika iz izborne nastave Vijest ima dokument u privitku

Autor: Branka Cigrovski, 11. 6. 2019. 13:05

Sukladno članku 27. stavku 6. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ broj 68/2018.) učenik može prestati pohađati nastavu izbornog predmeta nakon pisanog zahtjeva roditelja koji se mora dostaviti  učiteljskom vijeću nakon završetka nastavne godine, a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu.

Epidemiološke mjere

Upute (26.8.2021.)