Županijsko natjecanje u šahu

Autor: Branka Cigrovski, 6. 12. 2012.

U Nastavno-športskoj dvorani Osnovne škole "August Harambašić" Donji Miholjac je 4. prosinca 2012. održano Županijsko natjecanje u šahu za učenike i učenice osnovnih škola. Na natjecanju su sudjelovale najbolje šahovske ekipe osnovnih škola Osječko-baranjske županije iz Osijeka, Belog Manastira, Bijelog Brda, Našica, Piškorevaca i Donjeg Miholjca.

Nakon prošlogodišnjeg osvojenog prvog mjesta na Državnom natjecanju školskih športskih društava, učenice Osnovne škole "August Harambašić" Donji Miholjac na ovom su Županijskom natjecanju osvojile drugo mjesto. Prvo mjesto osvojile su vršnjakinje iz Piškorevaca, a treće mjesto u ženskoj konkurenciji osvojila je školska ekipa Frankopan iz Osijeka.

U muškoj je konkurenciji prvo mjesto zauzela ekipa Osnovne škole kralja Tomislava iz Našica, drugo mjesto pripalo je domaćinima Osnovnoj školi „August Harambašić“ iz Donjeg Miholjca, a treće mjesto pripalo je osnovnoj školi iz Piškorevaca.

Prvoplasirane ekipe stekle su pravo sudjelovanja na Poluzavršnom natjecanju školskih športskih društava koje će se održati sredinom veljače sljedeće godine.

Za žensku šahovsku ekipu nastupile su učenice Petra Spajić, Haike Roklicer i Suzana Tot, a za mušku Krunoslav Adamović, Luka Mrla, David Đurin, Fran Šoš i Nikola Bišćan. Voditelj je Vjekoslav Đebić.

Pogledaj foto-galeriju.