MALA KOŠARICA DOBROTE

Autor: Zrinka Jurčević, 22. 12. 2012.

Učenici  različitim dobrotvornim i karitativnim aktivnostima pripremali se za jedan od najljepših blagdana u godini

Svake godine uoči Božića i Uskrsa učenici i djelatnici Osnovne škole „ August Harambašić“  idu u posjet staračkom domu Moj dom Majdenić.  Ove godine za Božić posjetili su starački dom u  srijedu 19. prosinca 2012.  Učenici i nastavnici priredili su kratak božićni program. Pjevački zbor je zajedno s nastavnicom Bratuševac  otpjevao četiri božićne pjesme. Četiri djevojčice su čitale recital o Božiću i Isusovom rođenju, a poruka recitala je: „ Ako želiš činiti dobro, potrebna ti je ljubav i praštanje.“ Program su pripremale još i vjeroučiteljca Nada Maroslavac te učiteljca Vesna Aladić. Nakon programa učenici su darivali starce i starice prigodnim poklonima i čestitkama u obliku zvončića koje su izradili učenici škole, tj. Makovci zajedno sa svojom vjeroučiteljicom Jasminom Matošević. Bili su vrlo sretni i zadovoljni. Starateljice doma počastile su učenike bombonima i sokom. Osim posjeta staračkom domu, učenici su svoju košaricu dobrote popunili i karitativnim aktivnostima. Učenici od 2. do 4. razreda za Caritas su skupili 2. 500,00 kn koje su u kartonskim kasicama na nedjelju Caritasa ostavljali ispred središnjeg oltara. Mnogi su ovog Adventa također svako jutro išli na zornicu i tako se pripremali za Božić.

NOVINARKA: Lara Job, 5.c

Makovci