DRAMSKO-TAMBURAŠKO-RECITATORSKA VEČER

Autor: Zrinka Jurčević, 25. 5. 2013.

U holu škole održana dramsko-tamburaško-recitatorska večer kojom su učenici naše škole željeli pokazati svoje umjetničke aktivnosti koje uvježbavaju u školi.

Program dramsko-tamburaško-recitatorske večeri započeo je u 18 sati 22. svibnja 2013. u holu osnovne škole. Program je vodila Laura Skeledžija, učenica 6. C razreda. Nastupali su učenici RN iz Donjeg Miholjca i Rakitovice te školski zbor, tamburaški orkestar i dramska skupina.
Program su otvorili učenici 1. A razreda koji su svoju dobrodošlicu iskazali na hrvatskom znakovnom jeziku – Četiri najvažnije riječi, učiteljice Izabela i Marina Molnar. Potom su tamburaški orkestar pod vodstvom Darka Nikolića te pjevački zbor, voditeljica Terezija Bratuševac izveli pjesmu Na te mislim.
Nakon ovog uvodnog dijela pozdrave prisutnim roditeljima i ostalim posjetiteljima uputili su ravnatelj Vedran Aladić te predsjednik Vijeća roditelja Zvonimir Falamić. Potom je tamburaški orkestar izveo instrumental Samo jednom se ljubi. Učenice iz PŠ Rakitovica odrecitirale su dvije pjesme: Ivana Žigmundić – Prijateljstvo te Viktorija Kapitanić Sunce ljubi more i ravnicu, voditeljica Anamarija Staklarević. Plesna skupina 1. B pod vodstvom učiteljice Zlatane Šrajer Knežević izvodi veseli ples uz pjesmu Nassa nassa. Učenici 1. razreda iz PŠ Rakitovica izveli su plesnu točku Škola, uvježbala ih je učiteljica Slavica Horvat. Lea i Anja iz 3. A su odglumile igrokaz koji su same napisale – Životinjska svađa, učiteljica Željka Pobi. Potom su učenici 1. A ponovno na znakovnom jeziku pokazali pjesmu Osjećaš li ljubav. Dramska skupina predmetne nastave, voditeljica Vesna Aladić, odigrala je zanimljiv i duhovit igrokaz prema motivima basne Lav i miš. Program su završili pjevački zbor i tamburaški  orkestar  pjesmom Ljubav se ne trži. Ispraćeni su burnim aplauzom. Program je završio oko 19 sati.

NOVINARKA: Ivana Dorkić, 6. b
FOTO: Luka Kaučić, 6. b