Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac

KVALIFIKACIJA KADETKINJA I KADETA U STOLNOM TENISU

Autor: Zrinka Jurčević, 28. 3. 2014.

Ženska ekipa osvojila pravo sudjelovanja na Državnom prvenstvu Hrvatske u stolnom tenisu u kategoriji kadetkinja

Stolnotenisači sudjelovali su na kvalifikacijama kadeta i kadetkinja za Državno prvenstvo Hrvatske u nedjelju 23. ožujka 2014. godine koje je održano u Donjem Miholjcu, u dvorani Osnovne škole „August Harambašić“ s početkom u 9,00 sati. Na turniru su igrali sljedeći naši predstavnici: Marta Jurčević, Marina Vuzem (1. OG) i Sofija Čočaj u konkurenciji kadetkinja, te Arijan Vinković, Mateo Vinković i Anton Smrekar u konkurenciji kadeta. Uz našu ekipu stigle su ekipe iz Osijeka i Vinkovaca.
    U ekipnom dijelu turnira djevojčice su ostvarile odličan rezultat pobijedivši ekipe Osijeka i Vinkovaca te se plasirale na državno prvenstvo. U ekipnom dijelu dječaci su uz svoju ekipu imali i ekipu iz Osijeka, no nisu uspjeli pobjediti tu ekipu i plasirati se na državno prvenstvo. U pojedinačnom dijelu kadetkinja, ostvareni su sljedeći rezultati: Sofija Čočaj nije uspjela proći skupinu, Marina Vuzem je prošla skupinu, došla do finala, gdje je izgubila od predstavnice osječkog Vodovoda Mije Majić, no unatoč porazu u finalu izborila je plasman na državno prvenstvo, jer prva dva igrača u pojedinačnoj konkurenciji ostvaruju izravan prolaz, a osvajač trećeg mjesta je zamjena, a upravo je Marta Jurčević osvojila treće mjesto, jer, nakon što je prošla skupinu, naišla je na Marininu protivnicu u finalu, no u bitci za treće mjesto je pobijedila. U konkurenciji kadeta Arijan Vinković nije uspio proći skupinu, dok su Mateo Vinković i Anton Smrekar prošli skupinu, no u polufinalima izgubili od favoriziranih Osječana. U ovoj bitci za treće mjesto pobijedio je Anton, i ostvario je moguće pravo da zaigra na državnom prvenstvu.
    Kada sve zbrojimo, ove kvalifikacije su prošle jako dobro (osvojeni pehar i 4 medalje), no još uvijek u ovoj ekipi ostaje mjesta za napredak i bolje rezultate.

NOVINAR: Anton Smrekar, 8.c