STOLNOTENISAČICE 2. MJESTO U DRŽAVI U KATEGORIJI MLAĐIH KADETKINJA

Autor: Zrinka Jurčević, 13. 5. 2014.

Održana Prvenstva Hrvatske u kategoriji kadeta/kadetkinja te mlađih kadeta/kadetkinja u stolnom tenisu - izvrstan uspjeh naših stolnotenisačica

Naši stolnotenisači sudjelovali su na državnim prvenstvima za mlađe kadete i mlađe kadetkinje te za kadete i kadetkinje. Konkurencija kadeta i kadetkinja igrala se od 11. do 13. travnja 2014. u Zagrebu, dok konkurencija mlađih kadeta i mlađih kadetkinja se igrala od 9. do 11. svibnja 2014. u Varaždinu. Voditelj ekipe iz Donjeg Miholjca bio je trener Alen Vuzem.
    U Zagrebu u konkurenciji kadeta i kadetkinja predstavljali su nas Marta Jurčević, Marina Vuzem (1.OG), Sofija Čočaj i Anton Smrekar. Prvog dana turnira igrao se ekipni dio natjecanje u kojem su naše kadetkinje osvojile izvrsno peto mjesto. Drugi dan turnira igrao se pojedinačni dio i parovi u kojem su igrali Marina, Marta i Anton. U pojedinačnom dijelu Marina je izvrsno igrala no jedna pobjeda u skupini nije joj bila dovoljna za prolazak u daljnju fazu natjecanja. Marta je prošla skupinu,  zatim ispala u osmini finala. Anton je također dobro igrao, no nije uspio napraviti pobjedu u skupini. U igri parova Marta i Marina nisu uspjele proći prvo kolo.
    U Varaždinu u konkurenciji mlađih kadeta i kadetkinja predstavljale su nas Marta Jurčević, Sofija Čočaj i Lorena Dorkić. Prvog dana turnira igrao se ekipni dio po skupinama u kojem su naše mlađe kadetkinje izborile prvo mjesto u skupini te prolazak u finale koje se igralo drugog dana. Drugog dana turnira igrali su se mečevi za prvo i treće mjesto u ekipnom dijelu te pojedinačni dio do osmine finala i parovi do četvrtine finala. Marta, Sofija i Lorena došle su do izvrsnog rezultata u ekipnom dijelu u kojem su izborile izvrsno drugo mjesto, a u vrlo napetom finalu izgubile su od favoriziranih Zagrepčanki s 3:2 u mečevima. U pojedinačnom dijelu Marta i Sofija su prošle skupinu, Marta je prošla u četvrtfinale koje se igralo trećeg dana turnira, a Sofija je ispala u osmini finala. U igri parova i Marta i Sofija su došle do osmine finala. Trećeg dana turnira Marta je dobro igrala, no nije uspjela proći u polufinale.
     Ova državna prvenstva definitvno pokazuju jakost naše stolnoteniske ekipe te se nadamo da će se njihova odlična igra nastaviti i u sljedećoj sezoni.

Novinar: Anton Smrekar, 8.c

Lorena Dorkić, Marta Jurčević, Sofija Čočaj - 2. mjesto