DODJELA PRIZNANJA NAJUSPJEŠNIJIM UČENICIMA I UČITELJIMA UZ BIVŠE UČENIKE DOMAGOJA VIDU I HRVOJA KOVAČEVIĆA

Autor: Branka Cigrovski, 3. 6. 2014.

Održana je još jedna svečanost dodjele priznanja najuspješnijim učiteljima i učenicima naše osnovne škole koju su uveličali bivši učenici naše škole, danas vrhunski sportaši, Domagoj Vida i Hrvoje Kovačević.

U Nastavno-sportskoj dvorani Osnovne škole "August Harambašić" Donji Miholjac održana je tradicionalna dodjela priznanja najuspješnijim učenicima, učiteljima i vanjskim suradnicima u protekloj godini.

Ravnatelj Vedran Aladić je na početku svečanosti pozdravio sve nazočne te javno zahvalio učenicima i učiteljima na svemu što čine za školu i za grad, na vremenu koje uzimaju od sebe da bi donjomiholjačka osnovna škola bila primjer i da bi se zajednički trud, napor i zalaganje utkao u odgojno-obrazovne rezultate i uspjehe.

Prije dodjele priznanja ravnatelj je uručio zahvalnicu i mali znak pažnje pojedincima koji svojom tehničkom, financijskom, profesionalnom i drugom pomoći omogućuju što lakše i što bolje funkcioniranje škole. Ove su godine tu nagradu zaslužili gospodin Miroslav Černoga i gospodin Renato Ott.

Nakon dodjele priznanja najuspješnijim učenicima ravnatelj je najavio dva iznenađenja te nastavio: "S nama je danas trebao biti nekadašnji učenik naše škole, mladi čovjek koji je ostvario san mnogih dječaka jer je slijedio svoje snove. Danas je morao otputovati daleko kako bi za nekoliko dana branio crvenobijelu boju na jednom velikom natjecanju u Brazilu. Jučer je prije samoga odlaska posjetio školu te darovao školi dres hrvatske nogometne reprezentacije s brojem 21 koji on nosi te također darovao školi vrijednu sportsku opremu. Naravno, radi se o našem Domagoju Vidi."

Svi posjetitelji mogli su tada na video-zidu vidjeti obraćanje Domagoja Vide učenicima i učiteljima te njegove čestitke u povodu Dana škole. Domagoj Vida je između ostaloga rekao:

„Kao nekadašnji učenik Osnovne škole "August Harambašić" Donji Miholjac u kojoj sam napravio prve učeničke i nogometne korake, želim ovom prilikom svim učenicima i djelatnicima od srca čestitati Dan škole. Također vam čestitam i na odličnim rezultatima koje ste i ove godine postigli na mnogim županijskim i državnim natjecanjima. Žao mi je što neću moći biti prisutan na Danu škole zbog odlaska u Brazil s Hrvatskom nogometnom reprezentacijom, ali vam želim poručiti da se u životu uvijek borite za svoje ideale, da živite svoj san i da nikada ne zaboravite svoje početke. Kao što vidite, ja nisam zaboravio ni svoju školu niti vas i uvijek se ovdje rado vraćam. Sretan vam još jednom Dan škole i navijajte za nas u Brazilu!"

Domagojevo obraćanje popraćeno je velikim pljeskom razdraganih učenika naše škole.

Vida daruje školu

Sportski darovi Domagoja Vide našoj školi

Domagoj Vida

Obraćanje Domagoja Vide

Nakon toga je ravnatelj najavio još jedno veliko iznenađenje. Gost ove svečanosti bio je također bivši učenik naše škole Hrvoje Kovačević, donedavni igrač Cibone, danas igrač njemačkog košarkaškog prvoligaša Mitteldeutscher BC-a, koji se odazvao na ovu svečanost kako bi i on zaželio učenicima i učiteljima sretan Dan škole. Hrvoje je uručio dar najboljem učeniku naše škole Antonu Smrekaru te izrazio zadovoljstvo što je imao priliku i čast doći u svoju staru školu i svjedočiti svim uspjesima koje današnji učenici postižu promovirajući školu i grad Donji Miholjac. Posebno se prisjetio svoje nekadašnje učiteljice razredne nastave Katarine Slačanac. Nakon Hrvojevog obraćanja i velikog pljeska koji mu je darovala prepuna Nastavno-sportska dvorana, Hrvoje je darovao školi svoj dres s brojem 55.

Hrvoje Kovačević

Obraćanje Hrvoja Kovačevića učenicima

Hrvoje kovačević

Hrvoje Kovačević daruje školi svoj dres s brojem 55

Hrvoje Kovačević i Anton Smrekar

Hrvoje Kovačević uručuje nagradu Antonu Smrekaru

Nakon toga je ravnatelj Vedran Aladić dodijelio nagrade učiteljima za rezultate ostvarene tijekom ove godine te zaključio:

"Vi ste, djeco, naša sadašnjost i temelj naše budućnosti. Želim vam da gdje god išli i kamo god došli nastavite slijediti misli koje smo vam prenosili svih ovih godina.

Ponesite sliku ove škole i ovih trenutaka kamo god vas život odnio i jednom se vratite na mjesto svojih početaka kao ovi mladi ljudi, sportaši, Hrvoje i Domagoj, koji su uveličali ovu našu svečanost. A vama, dragi učitelji i djelatnici, hvala na svemu što činite da bi naša škola bila primjer dobrog i sustavnog rada, primjer uspjeha i kvalitetnih međuljudskih odnosa koji su temelj svega."

Nikola Bišćan

Dodjela nagrade Nikolu Bišćanu za 2. mjesto iz geografije u Republici Hrvatskoj