TJEDAN JEDNAKOSTI

Autor: Maja Poslon Živković, 13. 4. 2015.

Udruga Migra u suradnji sa Centrom za mirovne studije poziva Vas na Tjedan jednakosti koji će se održati od 13. do 17. travnja 2015. godine. Cilj Tjedna jednakosti je zbližavanje, uvažanje i razumijevanje među pripadnicima različitih dobnih skupina. Aktivnosti su raspoređene po danima.

13. travnja - 17:00h - prostorije Matice umirovljenika: povezivanje kroz kartaške igre. U sklopu toga planirani su turniri u beli, remi-u i tabliću te druženje kroz razgovor, okrjepu i osvježenje.

14. travnja - 18:30h - prostorije udruge Migra: šahovski turniri i rasprave o šahu. Šahovski klub Donji Miholjac održat će kratku prezentacija o šahu kao sportu te o samom umijeću igre kao i pozitivnom učinku koji igra ima na igrače. Održat će se i turnir između mlađe i starije populacije.

15. travnja - 17:00h - prostorije udruge Migra: povezivanje kroz društvene igre. Fokus se stavlja na Pictionary, UNO, MAU MAU, Čovječe ne ljuti se, Mlin i Pogodi tko (igra u kojoj se lijepe papiri na čelo igrača i oni pogađaju tko su). O svim igrama prvotno će se održati kratka prezentacija. Ukratko ćemo proučiti i jednu stariju knjigu autora Predrag Stojanović naziva: Društvene igre - savremene igre i igre starih civilizacija (1981.).

16. travnja - 17:00h - prostorije udruge Migra: kreativne radionice iz područja umjetnosti s naglaskom na glazbenu i književnu umjetnost. Održat će se i predavanje književne udruge "Mihael". Sudionike će se također poticati da pokušaju, ukoliko žele, svirati neki instrument ili napisati pjesmu. Potiče se kreiranje onih djela koja će u sebi sadržavati načine na koje se građani različite dobi mogu povezati (npr. pjesme koje govore o povezivanju različitih generacijskih skupina i sl.). Po završetku kreiranja takvih uradaka planirana je prezentacija. Članovi Udruge Migra održat će i predavanje o subkulturama.

24. travnja - 19:00h - caffe bar Rost: projekcija filma Young@heart koji govori o engleskom zboru umirovljenika koji pjevaju pop i rock pjesme. Nakon toga nastupit će miholjački zbor umirovljenica Miholjčanke koji će tom prigodom izvesti nekoliko rock/punk pjesmama u svojem aranžmanu. Članovi Udruge Migra izvest će nekoliko pjesama iz mladosti umirovljenica u svojem aranžmanu. Na taj način simbolički se dočarava povezanost te se ruše stereotipi i predrasude. Poslije toga održat će se akustični koncert.

Pridružite nam se!