> Naslovnica

NAŠE STOLNOTENISAČICE TREĆE U REPUBLICI HRVATSKOJ U STOLNOM TENISU

Autor: Matea Skeledžija, 16. 4. 2015.

Ostvaren još jedan veliki sportski uspjeh ženske stolnoteniske ekipe naše osnovne škole

Ženska učenička stolnoteniska ekipa Osnovne škole „August Harambašić“ Donji Miholjac ostvarila je jedan od najvećih uspjeha školskog donjomiholjačkog sporta osvojivši 3. mjesto na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava koje se održalo u Varaždinu 14. i 15. travnja 2015. godine.

Nakon što su osvojile prvo mjesto na Županijskom i Međužupanijskom natjecanju, učenice naše osnovne škole u Varaždinu su osvojile prvo mjesto u skupini pobijedivši dva meča. U polufinalu su izgubile od stolnoteniske ekipe osnovne škole iz Dugog Sela, a u borbi za treće mjesto Donjomiholjčanke su bile bolje od vršnjakinja iz Crikvenice rezultatom 3:2.

Za žensku stolnotenisku ekipu Osnovne škole „August Harambašić“ Donji Miholjac nastupile su učenice Marta Jurčević, Sofija Čočaj, Lorena Dorkić i Magdalena Lukačević pod vodstvom vanjskoga suradnika Alena Vuzema.

S obzirom da su u proteklih nekoliko godina učenice i učenici Osnovne škole „August Harambašić“ Donji Miholjac osvojili prvo mjesto u šahu te treće mjesto u malom nogometu u Republici Hrvatskoj, ovaj rezultat u  stolnom tenisu svrstava donjomiholjačku osnovnu školu među mali broj osnovnih škola koje su uspjele izboriti postolje na državnom prvenstvu u čak tri različita sporta.