DRŽAVNO NATJECANJE - EKO-KVIZ "LIJEPA NAŠA"

Autor: Zrinka Jurčević, 20. 3. 2010.

Ekipa naše škole osvojila treće mjesto na Državnom natjecanju Eko-kviz "Lijepa naša"

Državno Natjecanje Ekološki kviz Lijepa naša održano je od 12. do 14. ožujka 2010. godine u Puli. Na Natjecanju je sudjelovalo 64 ekipe (po četiri učenika i mentor) iz osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj te škola iz BiH, Vojvodine, Mađarske i Rumunjske u kojima se nastava organizirana na hrvatskom jeziku.

Natjecanje su organizirali Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Agencija za odgoj i obrazovanje i Udruga Lijepa naša, a škola domaćin ovogodišnjeg natjecanja bila je OŠ Vidikovac iz Pule.
Natjecanje se odvijalo u tri dijela. U prvom dijelu natjecatelji su članovima stručnog povjerenstva prezentirali praktični rad, a u drugom dijelu svaki je natjecatelj pojedinačno rješavao pismeni ispit. Treći dio natjecanja sastojao se od kviza na kojem su četveročlane ekipe iz svake škole odgovarale na pet pitanja. Natjecanjem su obuhvaćeni nastavni sadržaji prirode, biologije, kemije, geografije i vjeronauka.

Našu ekipu su činili: Sara Skok, 5. razred; Ivor Pleić, 6. razred; Ana Andračić,  7. razred; Tvrtko Pleić, 8. razred - mentorica Ana Majdenić te učiteljica informatike Branka Cigrovski, tehnička podrška. Osvojili su treće mjesto. Prvo mjesto OŠ  Šime Budinića iz Zadra, a drugo mjesto OŠ "Antun Nemčić Gostovinski" iz Koprivnice. Vrijedno je spomenuti da su se plasirali drugu godinu zaredom.