BOLNICA ZA MEDVJEDIĆE

Autor: Matea Skeledžija, 5. 5. 2015.

16. svibnja 2015. godine od 14.00 do 19.00 sati u Donjem Miholjcu održati veliki projekt za djecu ˝Bolnica za medvjediće˝ pod stručnim vodstvom studenata medicine iz Osijeka, članova Europske udruge studenata medicine (EMSA). Osnovni cilj ovog zajedničkog projekta LC Mihael iz D. Miholjca i CLC Universitas iz Osijeka uz podršku Dječjeg vrtića ˝Pinokio˝, OŠ A. Harambašić i Društva naša djeca iz Donjeg Miholjca, je edukacija djece vrtićkog i ranog školskog uzrasta o radu liječnika, funkciji bolnice, procesu liječenja i zdravom življenju.  Kroz igru i interakciju želimo educirati djecu te smanjiti dječji strah od bijelih kuta.

Na prostoru ispred Ljetne pozornice će biti postavljeni šatori sa nizom zanimljivosti- čekaonica u kojoj će djeca crtati, igrati se, razgovarati, a nakon toga otići će u ordinaciju gdje će studenti uz upotrebu raznih medicinskih pomagala i uz pomoć djece pregledati i izliječiti njihove plišane igračke, te za kraj sa napisanim receptima otići u ˝ljekarnu˝ po lijek za svog bolesnog plišanca (voće, sokić, slatkiš, simboličnu nagradu i dr.). Također, taj dan će se prikupljati novčana sredstva za obnovu Dječjeg vrtića Pinokio iz Donjeg Miholjca. Prodavati će se ručno izrađeni okviri za slike u koji će djeca moći staviti fotografiju kao sjećanje na posjet plišanca liječniku (fotograf će, one koji žele, fotografirati sa maskotom medvjeda). Cijeli će projekt biti medijski popraćen, a također nam je drago da se odazvao popriličan broj sponzora (samo neki od njih su McDonalds, Kandit, Kanaan, Salveo, Atlantic grupa, Sandoz, Oph, Hartman, Krka, Pliva itd.).
Podržite nas u što većem broju, a mi ćemo se potruditi da sva djeca budu simbolično nagrađena za svoj dolazak, da se svi zajedno lijepo provedemo i da nam svima „Bolnica za medvjediće“ ostane u lijepom sjećanju.
P.S. Djeco, ne zaboravite ponijeti svoju plišanu ili neku drugu najdražu „bolesnu“ igračku koju će liječnik pregledati i izliječiti.