SVEČANO OBILJEŽENA 210. OBLJETNICA UTEMELJENJA ŠKOLE

Autor: Matea Skeledžija, 4. 6. 2015.

Učenici i učitelji proslavili 210. rođendan naše škole

Svetom misom u crkvi svetog Mihaela Arkanđela u Donjem Miholjcu te svečanom akademijom u donjomiholjačkoj kino-dvorani svečano je obilježen 210. rođendan naše škole koja je utemeljena i započela s radom davne 1805. godine.

Ovoj velikoj proslavi nazočili su brojni uzvanici, prijatelji škole, bivši i sadašnji učitelji i učenici te građani Donjega Miholjca, a ravnatelj Vedran Aladić posebno je pozdravio donjomiholjačkog župnika Josipa Antolovića, gosp. Tomislava Benakovića, župskoga  vikara, gosp. Zorana Kovača, gradonačelnika grada Donjega Miholjca, gosp. Branka Belcara, ravnatelja OŠ Matija Gubec Magadenovac, gđu Dubravku Stanić, ravnateljicu OŠ Hrvatski sokol“ Podgajci Podravski, gđu Blaženku Krgović, ravnateljicu Osnovne škole Ante Starčevića Viljevo, gđu Jadranku Landup, ravnateljicu Dječjega vrtića Pinokio, gđu Ivanu Petriševac, ravnateljicu Centra za socijalnu skrb Donji Miholjac, gosp. Ivana Petriševca, ravnatelja donjomiholjačkoga Crvenoga križa, gosp. Vladimira Perkovića, direktora Radija Donji Miholjac, gosp. Marija Pavina, načelnika Policijske postaje Donji Miholjac, gđu Mirjanu Pečner, ravnateljicu Gradske knjižnice Donji Miholjac, gosp. Zvonimira Falamića, predsjednika Vijeća roditelja, članove Školskoga odbora i Vijeća roditelja naše škole, vanjske suradnike našeg sportskog školskog društva te roditelji naših učenika i predstavnike medija.

Svečanu akademiju vodila je učenica 5. razreda Stella Tomac, a ravnatelj se u govori posebno obratio bivšim djelatnicima škole rekavši: „S velikim poštovanjem i posebnim osjećajem pozdravljam od srca bivše djelatnike naše škole koji su u potpunosti ostvarili svoje poslanje spoznavši na ovome životnome učiteljskome putovanju sve ljudske slabosti i ljudske vrline, iskusivši sve izazove i ljepote ovoga poziva, sanjajući i živeći snove pune ljubavi prema djeci, prema čovjeku, maštajući i nadajući se da će svaki njihov korak i svaka njihova riječ donijeti plod za budućnost. Budite nam i danas i uvijek dragi gosti i dobro nam došli, dragi bivši djelatnici naše škole!“

U svečanome programu nastupili su učenici pjevačkoga zbora i tamburaškoga orkestra pod vodstvom učitelja Ivane Šerić Miličić i Darka Nikolića te uz klavirsku pratnju učiteljice Silvije Ježić Knežević, dramske skupine pod vodstvom učiteljice Vesne Aladić, malih recitatora pod vodstvom učitelja Marka Mikića te muški pjevački zbor učitelja.

Osvrnuvši se na postignuća u proteklih deset godina, ravnatelj Vedran Aladić je zaključio:

„Hvala svima onima koji su uvijek bili tu, za nas, i koji su pomogli da ostvarimo djelić svojih snova koje sanjamo svih ovih godina.

Hvala učenicima i učiteljima na predanom radu i vrhunskim rezultatima te stručnim suradnicama, administrativnom i pomoćno-tehničkom osoblju na svemu što čine kako bi sustav naše škole dobro i kvalitetno funkcionirao.

Neka život i dalje priča najljepše priče o djetinjstvu, o ljubavi, o mladosti i čežnji, o jednoj školi koja dva stoljeća neugasivo svijetli i nekim novim dječacima i djevojčicama koji će nastaviti slijediti tragove dobrote, jednostavnosti i mudrosti.“

Slike pogledajte u rubrici Foto - galerija ili na linku: http://www.os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=86