OSJEČKO LJETO KULTURE OD 29.LIPNJA DO 12.SRPNJA

Autor: Maja Poslon Živković, 29. 6. 2015.

Ako ne znate što ćete ovo ljeto raditi, započnite ga kulturnim zbivanjima u obližnjem nam Osijeku.

Osječko ljeto kulture (OLJK) ove će godine, od 29. lipnja do 12. srpnja, imati ukupno 32 kazališna, glazbena, likovna i književna sadržaja, od čega pet premijernih produkcija, a program će se održavati na 11 različitih lokacija.

Predsjednica Organizacijskog odbora OLJK-a Dražena Vrselja rekla je na konferenciji za novinare da će ovogodišnji OLJK otvoriti mjuzikl "Mamma Mia", u izvođenju Zagrebačkog gradskog kazališta "Komedija".

Dodala je kako će se premijerno izvesti predstava "Razredni klasni neprijatelj" u izvedbi "Teatra to go", predstava "Jonathanov let" osječkog Dječjeg kazališta, glazbeni projekt "Tango Osijek, tango mistico", premijera opere "Cosi fan tutte", orkestra studenata Fakulteta za glazbu i vizualnu umjetnost iz Pečuha sa zborom studenata glazbene pedagogije osječke Umjetničke akademije te koncert osječkog pjevačkog društva "Lipa", kojim će OLJK i završiti.

Osječki gradonačelnik Ivan Vrkić ocijenio je da će sadržaji ovogodišnjeg OLJK-a omogućiti da "cijeli grad postane pozornica", a to je, kako dodaje, ujedno i početak priprema za drugi krug natječaja za titulu Europske prijestolnice kulture 2020. godine.

Dogradonačelnik Vladimir Ham kazao je kako će ovogodišnji OLJK, osim već uobičajenih lokacija u osječkoj povijesnoj gradskoj jezgri Tvrđi, afirmirati neke prostore koji se do sada nisu koristili za kulturne aktivnosti, poput poslovnog centra Eurodom ili stare zgrade Ugostiteljske škole.