OBILJEŽAVANJE DANA KRUHA U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Zrinka Jurčević, 19. 10. 2015.

Učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama i učiteljima obilježili su Dane kruha u svojim učionicama, ali dio svog slavlja prenijeli su i u hol škole

Dani kruha se obilježavaju svake godine u listopadu povodom Svjetskog dana hrane. U našoj školi su obilježeni  16. listopada. Priredba je počela u 11 sati za učenike razredne nastave. Djeca od prvog do četvrtog razreda su donijela peciva i domaći kruh. Sve su to izradile vrijedne ruke baka i majki. Poneki su i pekli u svojim razredima. Program su priredile s. Krista i učitelji razredne nastave. Glazbenu pratnju potpomogli su učitelj Marko Mikić i pripravnica Katarina Ćosić. Mogli smo čuti igrokaz, recitacije i  crkvene pjesme s temom kruha i hrane.  Obratio nam se ravnatelj, a naš župnik je blagoslovio kruh. Na kraju smo se pomolili da uvijek na svom stolu imamo „kruh naš svagdašnji“. Nakon što je priredba završila, djeca su uzela svoja peciva i pogostili se u razredu.

NOVINARKA: Eva Premec, 7. b
FOTO: Dorian Drljanac, 7. a