PAPUČE NAŠE SVAGDAŠNJE

Autor: Zrinka Jurčević, 30. 10. 2015.

Nakon nekoliko godina, u našoj školi učenici predmetne nastave ponovno svoje školsko dopodne provode u papučama

Učenici u našoj školi nemaju samo obvezu učiti nego i nositi papuče. Počeli su krajem prošle školske godine i to se ove godine nastavlja. Svoju obuću u kojoj dolaze ostavljaju u garderobi koja je pod videonadzorom.

- unutrašnjost garderobe

Zbog stavljanja novih parketa u našoj školi učenici moraju nositi papuče kako ne bi oštetili i zaprljali novi pod. Budući da je to predmetnoj nastavi novi običaj neki od učenika se nisu na to privikli i složili s tom idejom dok je drugima to sasvim u redu. Malo smo anketirali učenike po našoj školi te otkrili njihova mišljenja o nošenju papuča.
    Pitajući ih kako im se sviđa ideja o nošenju papuča, te kako im se sviđaju njihove papuče, ovo su neki od odgovora:

Učenica 5. razreda Klara Bockovac
„Jako mi se sviđa ta ideja da nosimo kućne papuče i sviđaju mi se moje papuče.“
Učenica 6. razreda Janja Dujić
„Meni se ne sviđa ta ideja, meni je bilo bolje kad smo nosili naše patike jer su ljepše, a moje papuče su ružne.“
Učenik 7. razreda Borna Šlibar
„Moje su papuče-krokse puknute i već su mi se potrgale pa mi se ne sviđaju!“
Učenica 8. razreda Julija Adamović
„Meni  je ta ideja zanimljiva i jako mi se sviđa, ali su mogli pričekati još jednu godinu dok mi odemo. Moje papuče su najbolje i ja ih jako volim.“
Učenica 8. razreda Lucija Perković
„Ne sviđa mi se ta ideja jer ni jedna druga škola ne mora nositi papuče. Moje papuče mi se ne sviđaju  jer ne mogu hodati u njima, kliže mi se u njima i jer su ljubičaste.“
Učenik 8. razreda Ante Vidak
„Meni se ne sviđa ta ideja jer se moram svaki puta preobuvati kada idem van ili kad dolazim u školu ili odlazim iz škole. Moje mi se ne sviđaju jer mi se izuvaju!"

- izlog papuča

S učenicima razgovarale i papuče poslikale novinarke: Marta Jurčević, 8. a i Iris Šimenić, 8. c