OSMAŠI POSJETILI ZAGREB

Autor: Zrinka Jurčević, 30. 10. 2015.

Jednodnevi izlet u Zagreb, sudeći po društvenim mrežama, ostao je u lijepom sjećanju osmašima

Učenici osmih razreda naše škole išli su na izlet u Zagreb u srijedu  28. 10. 2015. S njima su naravno išle  razrednice Branka Gregurić, Senka Mikić, Ivanka Petekić  i vodič Dario iz Osijeka.

Krenuli su oko 6 sati ujutro i u Zagreb stigli oko 10 sati. Po dolasku su obišli Tehnički muzej gdje im je najviše ostao u sjećanju kao najzanimljiviji planetarij.

Nakon toga su se autobusom zaputili do katedrale Uznesenja Blažene Djevice Marije. Kada su završili s razgledavanjem katedrale, obilazili su stari dio Zagreba i njegove znamenitosti: Kamenita vrata,  Trga svetog Marka, na kojem su razgledali crkvu svetog Marka i Hrvatski sabor. Potom su se uputili do kule Lotrščak i Strossmayerovim šetalištem do Donjeg grada. Putem u Donji grad prošli su pored skulpture Antuna Gustava Matoša i s njime se naravno imali priliku slikali.

Šetali su Ilicom i došli na Trg bana Josipa Jelačića gdje su saznali mnoge zanimljivosti o banu Josipu Jelačiću i Hrvatskoj u to vrijeme. Kada su završili s obilaskom trga,  uputili su se na ručak. Ručali su u restoranu Maksimir koji se nalazi odmah pored Dinamovog stadiona.

Nakon ručka učenici su još obišli Muzej suvremene umjetnosti u kojem su imali priliku vidjeti djela suvremenih umjetnika. Kako se u sklopu muzeja nalazi i tobogan u obliku DNA, koji vodi s drugog ili trećeg kata dolje u prizemlje, najhrabriji učenici mogli su se spuštati niz tobogan. U Rakitovicu i u Donji Miholjac su se vratili oko 10 sati navečer.

NOVINARKA: Lara Job, 8. c