GRAĐANSKI ODGOJ U 5. A

Autor: Zrinka Jurčević, 2. 11. 2015.

Učenici 5. a razreda tijekom listopada u sklopu građanskog odgoja na satu razrednika razgovarali su o svojim pravima, što mogu učiniti za svoj grad, što mu nedostaje....razmišljanja su izložili u obliku plakata

Učeći o građanskom odgoju učenici 5. A razreda raspravljali su o djeci i njihovim pravima te što vole u gradu i o tome što treba promijeniti.
    Većina se složila da je sretno dijete ono koje odrasta u obitelji, ima prijatelje i ljubav bližnjih. Djeca osim obveza imaju i svoja prava, a jedno od njih je reći što misle i osjećaju. Tako su i učenici mojeg 5. A razreda rekli da u svome gradu vole dječje igralište i park u kojem se nalazi prekrasan dvorac (proglašen među pet najljepših u Republici Hrvatskoj). U gradu u kojem živim trebalo bi biti više kulturnih obilježja i događanja te raznih sadržaja za djecu. Ponekad poželim da imam čarobni štapić kako bih dio ceste zatvorila i ulice pretvorila u krasan trg bez prometa i vozila. Djeca bi tada imala više prostora za igru i bezbrižno djetinjstvo.
    Za sada nemam čarobni štapić, ali ipak mogu nešto učiniti za grad i ljude koji žive u njemu, npr.  božićne blagdane uljepšavam djeci koja nemaju odjeću i i igračke na način da se odreknem svojih igračaka.
    Svoja razmišljanja učenici su ili crtali ili pisali i po skupinama ili u paru pravili plakate. Na sljedećem satu razrednika, svaka skupina je predstavila svoj plakat i ponovila što bi sve mogli napraviti, vole ili što bi mudri gradonačelnik poduzeo u svom gradu.

Rebecca Mitrović, 5. a

Lucija, Vanja, Anamarija, Petra