NATJEČAJ "MOJA PRVA KNJIGA" 2015.

Autor: Maja Poslon Živković, 5. 11. 2015.

"Moja prva knjiga" državni je natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH.

Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju književnice Sanja Pilić i Silvija Šesto.

Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno – literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Molimo Vas da prije slanja slikovnica na natječaj provjerite jesu li u biografiji na poleđini slikovnice navedeni svi potrebni podaci.

Obratite pažnju na to da u sklopu biografije na poleđini slikovnice (a ne na nekom popratnom papiru ili pismu) također treba pisati ime i prezime mentora, kako bismo za nju/njega mogli tiskati priznanje.

Važno je napomenuti da svaki autor slikovnice za sudjelovanje i trud dobiva pohvalnicu, a mentor priznanje.

Kako bi se djecu ohrabrilo i potaknulo na stvaranje, molimo Vas da na natječaj šaljete sve dječje radove koji zadovoljavaju pravila vezana uz format slikovnice (pa i one koji možda po Vašem sudu ne ispunjavaju neke estetske i literarne kriterije).

Bilo bi poželjno uputiti dijete da slikovnicu radi tehnikom koja mu najviše odgovara, kao i poticati originalnost i svakako se nastojte pridržavati pravila da autor slikovnice (likovno i literarno) može biti SAMO JEDAN, u protivnom slikovnice neće ući u konkurenciju za nagrade.

Udruga za promicanje čitanja Kalibra | kontakt Iva Bartolčić | 099-195-2222