SRETAN MAJČIN DAN!

Autor: Maja Poslon Živković, 8. 5. 2016.

Majčin dan je blagdan u čast majki i majčinstva koji se u većini zemalja, pa i Hrvatskoj, obilježava svake godine druge nedjelje u svibnju.

Slavi se druge nedjelje u mjesecu svibnju, iako je službeni Majčin dan 12. svibnja u spomen na Annu Marie Jarvis, koja je 12. svibnja 1907. godine u Graftonu, nakon druge godišnjice smrti majke, osnovala Memorial Mothers Day Meeting. U crkvi je ženama dijelila 500 bijelih karanfila kojima je željela pokazati svoju ljubav prema preminuloj majci.

Inicirala je osnivanje službenog praznika u čast majki, pisala je pisma političarima, gospodarstvenicima, svećenicima i ženskim udrugama, a 1909. godine, majke su u 45 država SAD-a slavile Majčin dan.

Kao i u više od 70-ak zemalja svijeta, Dan svih majki obilježava se i u Hrvatskoj.

Sjetimo se posebno danas muke i nastojanja svih majki da svojoj djeci pruže ono najbolje što mogu! Sjetimo se svoje mame koja sebe daje za našu sreću i čestitajmo joj njezin dan!

MOJOJ MAMI
Ja nisam više mala
da darujem ti cvijet,
nit' sam sasvim stasala