ZLATNA HARFA U DONJEM MIHOLJCU

Autor: Zrinka Jurčević, 11. 5. 2016.

Naša župa bila je domaćin dječjoj smotri crkvenih zborova "Zlatna harfa". Ugostili su male pjevače iz okolnih mjesta i svojom pjesmom slavili Stvoritelja.

Župa Donji Miholjac bila je domaćin glazbenog susreta župskih zborova „Zlatna harfa“ koja je održana 7. svibnja 2016. godine u crkvi sv. Mihaela arkanđela.  Dječji zbor „Mir“ i muški zbor Donjeg Miholjca ugostio je zbor „Maranatha“ iz Koške, zbor „Krijesnice“ iz Viljeva, zbor „Marijine zvjezdice“ iz Rakitovice i zbor „Mirjam“ iz Valpova. U organizaciji je sudjelovalo 13 mladih animatora i 14 djece viših razreda koji su ugošćivali zborove, dijelili užinu te vodili igre. Okupljanje je počelo u 9 sati. U 10 sati bila je misa. Poslje mise bila je smotra zborova od 11 do 12 sati. Nakon smotre djeca su se podijelila u skupine za igre Tratinčice, Ljubičice, Đurđice, Tulipane i Ljiljane. Prije igara djeca su dobila okrjepu: čips, sokić i kroasanu. U 12.30 sati počele su igre koje su potrajale jedan sat. Nakon igre posladili su se sladoledom a zatim je  bio ples. Zborovi su mogli obići kulturne znamenitosti našega grada uz pratnju vodiča. Smotra je završila obećanjem da svi zajedno nađu i sljedeće godine kako bi pjesmom, igrom i plesom slavili Stvoritelja.

NOVINAR: Paula Prološčić,  7.c

Foto - galerija na linku: http://os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=94

Ne zaboravite staviti:           Broj slika po stranici: Prikaži sve

MIR - Donji Miholjac