ŠETNJA SNOVIMA

Autor: Zrinka Jurčević, 6. 6. 2010.

Obilježavanje Dana škole 2010.

Ove smo godine svečanoj akademiji dali naslov Šetnja snovima, no Dan škole ne čini samo jedan dan, već se početaka, uspona i dostignuća učenika i mentora naše škole sjećamo puna tri dana – prvi, drugi i četvrti lipnja.

U utorak, 1.6. u Nastavno–sportskoj dvorani dodijeljena su priznanja učenicima, djelatnicima i vanjskim suradnicima škole koji su postigli uspjehe na raznim natjecanjima i smotrama.

U srijedu, 2.6., u 9, 00 sati održana je u crkvi sv. Mihaela Arkanđela sveta misa zadušnica za preminule učenike i djelatnike. Nije bilo nastave i u donjomiholjačkoj kino–dvorani održana je svečana akademija–središnje obilježavanje proslave Dana škole. Ondje je ravnatelj naše škole održao govor i u njemu pozdravio sve nazočne, istakao sve uspjehe učenika, pohvalio nastavnike i najavio program akademije. Nakon ravnateljeva govora na pozornicu su stupili pjevački zbor pod vodstvom nastavnice Bratuševac, mali tamburaški orkestar pod vodstvom nastavnika Nikolića, naši učenici voditelji, te dramska skupina škole. Pjevački je zbor izveo brojne pjesme iz raznih krajeva Hrvatske, pratio ih je mali tamburaški orkestar, čiji su mladi članovi uspješno i bez grešaka odsvirali svaku pjesmu. Na licima posjetitelja, učenika i nastavnika vidjelo se oduševljenje programom. Dramska skupina sve je zabavila svojim igrokazima "Ocjena" i "Zabrinuti Kekspir".  Proglašen je i nagrađen i najbolji učenik. Ove godine bio je to Tvrtko Pleić, 8. c. Na kraju su pjesmu "Bože, čuvaj Hrvatsku" izveli učenici PŠ Rakitovica. Nakon akademije u školi se mogla pogledati izložba, a u Nastavno–sportskoj dvorani održane su sportske igre.

U petak, 4.6., u 18,00 sati u donjomiholjačkom dvorcu održan je godišnji koncert učenik Osnovne glazbene škole. Mnogo posjetitelja pokazalo je kako cijene rad učenika i njihovih nastavnika.

NOVINARI: JOSIP OPANČAR, DAJANA ČVANGIĆ, 7. b

Priloženi dokumenti: