USUSRET BOŽIĆU I ZIMSKIM PRAZNICIMA

Autor: Maja Poslon Živković, 14. 12. 2016.

Zima nam je stigla. Niske temperature natjerale su nas da izvadimo kape, šalove i rukavice, ali snijega još nema. Zato smo u ga 2.a prizvali našim Snjegovićem i prikazom zime.

Za sada bez snijega, ali vrlo hladna, zima najavljuje praznike i božićne blagdane pa se u našem razredu osjeti na svakom koraku upravo taj predblagdanski ugođaj. Na samim ulaznim vratima je naša jelka koju smo ukrasili kuglicama sa svojim imenima.

Polako ukrašavamo učionicu, pravimo ukrase za razrednu božićnu jelku, a naše mame su nas obradovale i napravile nam maketu zime s puno slatkih detalja te veeelikog Snjegovića koji nam za vrijeme nastave treperi svojim šarenim svjetlima.

Kako ne bismo zaboravili niti ono dublje, pravo značenje Božića, adventski vijenac krasi našu učionicu pa ushićeno palimo adventske svijeće svaki tjedan jednu više.

Jučer smo, na blagdan Svete Lucije, posijali i našu božićnu pšenicu i sada lagano obavljamo zadnje pripreme za ovaj veliki blagdan. Veselimo mu se i nestrpljivo ga očekujemo!