BOŽIĆNE ČESTITKE

Autor: Zrinka Jurčević, 19. 12. 2017.

U ulaznom dijelu škole osvanula vesela kompozicija razrednih božićnih čestitaka - kreativni radovi naših učenika.

Božić i božićni blagdani…nova 2018. godina…kucaju na naša vrata donoseći nam novu nadu, mir, dobre želje…Ove godine u obilježavanje Božića svojim radovima uključili su se svi razredi sa svojim razrednicima. Imali su mali „zadatak“…izraditi razrednu čestitku. Tako je nastao poduži pano s čestitkama koje su izradili učenici na satovima razrednika, kod kuće, pod satom engleskog, njemačkog… ili kad su već imali vremena, uz veću ili manju pomoć svojih razrednika. Vrijedne ruke učenika od 1. do 8. razreda centralne i područne škole napravile su kreativnu kompoziciju u kojoj se svi rado nalaze.

Naime, sve više se zanemaruje dobro staro čestitanje putem čestitki koje ispisujemo i šaljemo na kućne adrese pa smo vas htjele malo potaknuti, podsjetiti "kako je to bilo nekada". Na panou tako možete naći nešto o povijesti prve božićne čestitke, ali i potražiti pomoć u pravopisnim pravilima kako čestitati Božić i novu 2018. godinu. Možete se okušati osim na latinici i na glagoljici.

Bez obzira na kojem ćete pismu pisati, kojim jezikom, najvažnije da odvojite vrijeme, odaberete čestitku, ispišete ju i pošaljete. Dakako, i putem mobitela, elektronske pošte lijepo je podijeliti radost, mir i sreću, no nekako osjetiti pod prstima čestitku ili pročitati želje pisane sitnim i krupnim, čitkim i manje čitkim rukopisom, još uvijek ima svoju draž.

Zahvaljujemo svima na suradnji! Čestit Božić i sretno novo ljeto!

Povjerenstvo za obilježavnje Božića učiteljice:

Anka Cigrovski, Branka Gregurić i Zrinka Jurčević