"SLUŠAJ GLAZBU MOGA SRCA" - KONCERT POVODOM FESTIVALA SRCA 2019.

Autor: Maja Poslon Živković, 8. 2. 2019.

Diljem Slavonije u glazbenim školama u Vinkovcima, Vukovaru, Đakovu, Osijeku i Donjem Miholjcu u četvrtak, 7.veljače 2019., u 19.00 započeo je koncert pod nazivom Slušaj glazbu moga srca povodom otvaranja Festivala srca, Svjetskog tjedna djece s urođenim srčanim greškama.

Tako je Osnovna glazbena škola pri Osnovnoj školi "August Harambašić" Donji Miholjac svojim malim srčanim borcima pružila veliku podršku koncertom Slušaj glazbu moga srca svirajući na klaviru, tamburi, gitari i harmonici pred prepunom Velikom vijećnicom Dvorca Mailath u Donjem Miholjcu.

Sve je uzvanike na početku koncerta pozdravila članica Udruge Veliko srce malom srcu Larisa Šargač, koja je, između ostalog, pokušala osvijestiti posjetitelje o životu, liječenju i potrebama naših malih srčanih boraca.

Zahvalila je ravnatelju Osnovne škole gospodinu Vedranu Aladiću, koji je prihvatio da škola bude dio ovog velikog humanitarnog događaja, kao i voditelju Osnovne glazbene škole gospodinu Darku Nikoliću, kojem je uručila Zahvalnicu u ime Udruge Veliko srce malom srcu.

Ono što je koncert učinilo posebnim je nastup dvojice malih srčanih boraca, Marina Mikića i Ivana Galovića, koji su svojim muziciranjem otvorili koncert.

Na koncertu je sviralo 25 učenika naše škole, a pripremili su ih njihovi mentori Silvija Ježić-Knežević, Darko Nikolić, Dinko Petriševac, Viktor Benkotić, Robert Tešanović, Silvio Gumbarević i Marija Galović.

Na kraju koncerta dugogodišnja članica Udruge Veliko srce malom srcu, ujedno i majka srčanog borca Marina, Valentina Mikić, zahvalila se svim posjetiteljima uz riječi kako nam snagu daju upravo naša bolesna djeca, naši hrabri borci zbog kojih i za koje živimo i kako nas je upravo glazba ujedinila u ovu prekrasnu priču zajedništva u Tjednu posvećenom našim srčanim borcima.

Veliko hvala svim učenicima i učiteljima koji su pripremili ovaj koncert

te hvala svima koji su otvorili svoja srca za naše hrabre borce, učenike naše škole :

heartMia i Leaheart

heartBrunoheart