ŽIVOT U ORBITI

Autor: Vedran Aladić, 10. 2. 2019.

U našoj je školi za učenike sedmih i osmih razreda održano izvrsno predavanje pod nazivom Život u orbiti.

Naša je škola imala čast ugostiti bivšeg izvršnog direktora najveće svjetske obrazovne organizacije povezane sa svemirom (WSWA), delegata u UN COPUOS u Beču te člana Međunarodne astronautičke federacije (IAF) u Parizu gospodina Gorana Nikolaševića, inače našega Slavonca iz Osijeka, koji je za naše učenike sedmih i osmih razreda te zaposlenike škole održao izvrsno predavanje na temu Život u orbiti. Goran Nikolašević završio  je osnovni teorijski tečaj za astronaute na MIT-u, a prije odlaska u Beč više od deset godina je radio u Hrvatskoj kontroli zračne plovidbe.

Našim je učenicima na izuzetno zanimljiv, jednostavan i duhovit način približio život astronauta u svemiru i probleme  s kojima se astronauti susreću te im je prenio dio svoga ogromnog znanja i iskustva o navedenoj temi.

Pred kraj predavanja održana je i mala nagradna igra vezana za predavanje, a pobjednik igre bio je učenik sedmog razreda Patrik Čoti koji je jedini točno odgovorio na postavljeno pitanje.

Vjerujemo da ćemo imati prigodu još koji puta poslušati predavanja gospodina Gorana Nikolaševića kojeg toplo preporučujemo i ostalim školama.