U NAŠOJ ŠKOLI I OVE GODINE OBILJEŽEN DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Autor: Renata Siročić-Pleić, 4. 3. 2019.

I ove je godine u našoj školi obilježen Dan ružičastih majica, posvećen prevenciji vršnjačkog nasilja.

Dan ružičastih majica nastao je iz izraza  podrške dječaku koji je bio izložen zlostavljanju jer je, kao podrška teško bolesnoj majci, došao u školu odjeven u ružičastu majicu. Kako bi mu pokazali da suosjećaju s njim, njegovi su prijatelji također odjenuli ružičaste majice.

Ovaj je dan u našoj školi obilježen radionicama s učenicima razredne nastave. Radom u njima učenicima je ukazalo na neprihvatljivost biko kojeg oblika nasilja.

Nasam dfan ružičastih majica, u srijedu 27. veljače u holu škole učenici su, putem prezentacije i primjerenog animiranog filma utvrdili naučeno u radionicama te poslušali pjesmu Ptica Kim Verson, službenu pjesma ovogodišnjeg Dana ružičastih majica.

Valerija Čmelak, Renata Siročić-Pleić